Dopis od Rubana Raje z Indie

2.12.2009  ZŠ & MŠ Libchavy

Milí dárče!

Ahoj, Ruban Raj vám přeje vše nej a s láskou posílá pozdravy. Jak se máte? Tady je vše fajn. Děkuji moc za finanční pomoc, kterou nám poskytujete. Už od 4 let mi lidé z ČR pomáhají (naše škola 1 rok). Můj otec pracuje jako rolník, má matka je žena v domácnosti. V našem domě je nás 8. Mám starší sestry, jedna sestra chodí do 1. třídy, jiná studuje 8. ročník a já chodím do 6. třídy. Mám hodně snů o svém studiu a o své budoucnosti. Do školy chodím bez problémů každý den. Mám doma krávu a mám ji velmi rád. Vedle domu je zahrada, kde se pase kráva. Během letních prázdnin jsem byl 4 dny na táboře, který byl organizován ASHA sestrami, které o nás dobře pečovaly a učily nás hodně věcí jako čistotě a pořádku a jak se modlit. V kempu jsem se hodně naučil. Obdržel jsem vaše poslané peníze, s kterými jsem mohl koupit jídlo, pořídit knihy, boty, uniformu a jiné školní potřeby. Ještě jednou vám děkuji za vaši pomoc, kterou poskytujete mně a mojí rodině. Svůj dopis končím s láskou a posílám pusu.

Váš milující RUBAN RAJ

Za překlad děkujeme dívkám Janě Rejentové a Natce Řehákové z 9. ročníku, kterém pomáhala paní učitelka Mgr. Hana Pleváková.