Druhá matematická expedice-automobilové závody

26.5.2011  ZŠ & MŠ Libchavy
 O víkendu se v Ústí nad Orlicí konaly automobilové závody – Ústecká 21.
Již v pátek 27. 5. závodní týmy zaplnily svými auty část Královehradecké ulice. A to byla výzva pro naši další matematickou expedici, kde jsme mohli načerpat mnoho podnětů právě do předmětu matematika.
S žáky jsme prošli celé depo, prozkoumali všechna závodní auta, pozorovali technickou přejímku vozů a prohledli si start, ze kterého si již někteří závodníci v civilních autech projížděli trať.
Při zpáteční cestě jsme v depu zastihli několikanásobného mistra Evropy Otakara Krámského, se kterým jsme si krátce popovídali. Žáky pak Ota, zvaný Krakonoš, nejvíce potěšil plakátem s věnováním III. třídě a podpisem.
Na této expedici nechyběly ani informace o automobilech z doby, kdy Jaroslav Kocian absolvoval na konzervatoři. V této době bylo v Ústí registrováno pouze jedno auto.
I přes nepřízeň počasí se nám expedice líbila.
Děkuji rodičům za spolupráci při dopravě dětí do Ústí.

Iva Kittlitz

Otakar Krámský: