Přejít na obsah

Libchavský atletický čtyřboj

19.9.2013  ZŠ & MŠ Libchavy

I za nepříznivého počasí v pátek 20. září 2013 přijely družstva vesnických škol na 7. ročník Libchavského atletického čtyřboje k nám na „umělku“. Přivítali jsme atlety ze ZŠ Dolní Dobrouče, Brandýse nad Orlicí i Lhot u Potštejna. Ve čtyř kategoriích plnili závodníci 4 disciplíny. Úvodem všichni odběhli sprint na 60m, potom se rozešli do tří stanovišť, kde mladší házeli kriketovým míčkem a starší vrhali koulí, skákali do dálky. Závěrem přišla na řadu nejtěžší disciplína – vytrvalost. Z nebe se snesly na závodníky dešťové kapky a tratě 600m, 800m a 1000m byli pokořeny v rekordních časech. A kdo vyhrál? Už po sedmé vyhrálo družstvo ze ZŠ Dolní Dobrouče. Naše týmy mladších hochů a starších dívek i chlapců obsadila krásná 2. místa. Mladší děvčata vybojovala 3. místo. A zde jsem připravila tabulku sportovních výkonů našich atletů. Vždy 2 nejlepší výkony v dané disciplíně z týmu bodovaly v soutěži.

Děkujeme všem našim závodníkům za vzornou reprezentaci školy a našim deváťákům za pěknou organizaci atletického čtyřboje.