Matematický klokan

17.3.2016  ZŠ & MŠ Libchavy
  • Malý klokánek Kanga se narodil před 7 týdny a 2 dny. Za kolik dní bude Kangovi 9 týdnů?
  • Na proužku papíru je napsáno číslo 2589713281.David rozstřihl papír dvakrát a získal tak tři části. Jaký největší možný součet mohl z těchto čísel získat?

To je ukázka dvou matematických úloh, které řešili žáci v rámci mezinárodní matematické souteže v pátek 18. března.

Někteří se s komplikovanými úlohami poprali se ctí, jiní tak trochu kapitulovali.

Zde jsou výsledky školního kola:

kategorie Cvrček (2. a 3. roč)                               kategorie Klokánek (4. a 5. roč.)

1. Sabina Krýzlová                                              1. Jaroslav Škrobánek

2. Martin Pávek                                                   2. Josef Blažek

3. Veronika Dolečková                                         3. Radim Urban

kategorie Benjamín (6. a 7. roč.)                          kategorie Kadet (8. a 9. roč.)

1. Kristýna Jeništová                                           1. Ondřej Zítka

2. Karolína Hodrová                                            2. Kristýna Strnadová

3. Matouš Vojtíšek                                               3. Eliška Fricová

Úspěšným řešitelům blahopřejeme!