Regionální kolo soutěže v poznávání rostlin, živočichů a minerálů 2018 – II. stupeň

14.6.2018  PaedDr.Hana Šťovíčková

Již od roku 2004 pořádá Základní škola Habrmanova v České Třebové přírodovědnou soutěž pro základní školy celého Pardubického kraje. V úterý 23. května uspořádali regionální kolo pro 2. stupeň. Do soutěže se přihlásilo celkem 21 škol. I naši žáci si mohli opět vyzkoušet své znalosti v poznávání rostlin, živočichů a minerálů.

Nejlepšího umístění v poznávání rostlin a minerálů v kategorii 6. -7. třídy dosáhl Filip Chládek, který v konkurenci 40 soutěžících obsadil pěkné 16. místo. Max Chromý skončil na 32. místě.

V poznávání živočichů a minerálů v kategorii 8. – 9. třídy soutěžilo 42 žáků. Z našich chlapců dosáhl nejvíce bodů Erik Zigmund, jenž obsadil pěkné 17. místo. Dan Labudík byl 31 a David Javůrek 39.

Vůbec není lehké rozeznat 150 zvířat nebo rostlin z celé živočišné či rostlinné říše a k tomu ještě 20 minerálů. Velmi si ceníme Vašeho zájmu o přírodu a děkujeme Vám za vzornou reprezentaci školy.