Přejít na obsah

XII. ročník atletického čtyřboje vesnických škol

22.9.2019  PaedDr.Hana Šťovíčková

V pátek 20. září 2019 jsme pořádali XII. ročník Libchavského atletického čtyřboje vesnických škol u nás na „umělce“. Srdečně jsme přivítali atlety ze Základních škol Dolní Dobrouč, Brandýs nad Orlicí, Lhoty u Potštejna a Klášterec nad Orlicí. I za chladnějšího počasí předvedli někteří závodníci kvalitní sportovní výkony. Nejlépe si vedli závodníci ze ZŠ Klášterec n. Orlicí a získali putovní pohár. Náš tým atletů vybojoval svorně 2.místo. Blahopřejeme!

ml. D ml. H st. D st. H  POŘADÍ
Dolní Dobrouč 1563 1393 2332 2473 7 761  4.
Brandýs n. O. 2276 1263 2368 1919 7 826   3.
Lhoty u Potštejna 1614 972 2028 1849 6 463   5.
Libchavy 1585 1711 2486 2266 8 048   2.
Klášterec n.O. 1832 1581 2437 2972 8 822    1.

Nejúspěšnější atletkou vítězného družstva  st.D byla Lucka Pirklová, která zazářila ve skoku dalekém výkonem 435cm a v běhu na 60m pokořila 9s hranici – 8,92sV kategorii starších dívek ji skvěle doplňovaly svými výkony Šárka Novotná a Áďa Žďárská. Šárka ovládla vrh koulí výkonem 780cm. Pozadu nezůstali ani mladší hoši, kteří též vybojovali 1. místo ve své kategorii. Velmi dobře si vedl Tomáš Vopařil, který ve skoku dalekém dosáhl výkonu 415cm, hodil míčkem 42,20m a nejrychleji zaběhl 800m za 2:46min. V tomto týmu zabodoval jak Jakub Fišer tak Honza Dostál.

Starší chlapci Dominik Cindr, kterému se podařil běh na 60m časem 8,77s, Bobeš Kalousek a Toník Borovička získali 3. místo.

Mladší děvčata získala 4. místo ve složení Natka Jindrová, Anička Macháčková a Lucka Říhová.

Nesmíme však zapomenout poděkovat i organizačnímu týmu – našim „deváťákům“– za pomoc při měření sportovních výkonů i pěknou atmosféru při atletickém závodění!