Výlet školní družiny 2.10. 2020 – Společnost železniční Česká Třebová

30.9.2020  Světlana Roubíčková

Dne 2.10. 2020 jedeme v rámci plnění projektu „ŠABLONY “ na exkurzi do železniční společnosti v České Třebové.

Odjezd od školy ve 12.00 hodin.

Návrat v 16.00 hodin.

Děti dostanou občerstvení ve vláčku, který nás poveze po okolí. Mohou si vzít s sebou nějaké drobné peníze.

12:00  Odjezd od ZŠ Libchavy
12:20  Příjezd do České Třebové na autobusové nádraží.
12:30   Nástupiště a odjezd do depa ČD.
12:45  Výstup v depu ČD, kde proběhne exkurze s ukázkou technologických zařízení a pracovišť.
cca 14:00  Nástup do vlaku a odjezd směr stanice.
14:30  Odjezd vlaku v trase Česká Třebová – Dlouhá Třebová (lokomotiva objede soupravu a pojede zpátečním směrem) – Česká Třebová nákladové nádraží – Česká Třebová vjezdové nádraží – Česká Třebová osobní nádraží.
Během jízdy vlaku se bude podávat občerstvení (párek v rohlíku (řeznictví Sloupnice) sušenka a limonáda (kofola, top topik, je možné udělat i várnici čaje). Každý účastník dostane v cenně magnetku, nebo turistickou vizitku. Dále je možnost přikoupení nějakých sladkostí nebo upomínkových předmětů.
cca 15:30  příjezd do stanice Česká Třebová osobní stanice a ukončení naší části. čas příjezdu se může mírně lišit v závislosti na sílu provozu pravidelné dopravy.