Omezení provozu škol od 14. 10 do 1. 11. 2020

13.10.2020  Mgr.Marie Linhartová

Vážení rodiče,

na základě vzniklé krizové situace přijala vláda s účinností ode dne 14. října 2020 do dne 1. listopadu 2020 tato opatření:

• Uzavírá provoz základních škol – 1. i 2. stupeň.

(ruší se střídání tříd na 2. stupni – VARIANTA č.1)

• Uzavírá provoz školních družin.

• Výuka na obou stupních bude probíhat distančně.

Stravování

• Provoz školní jídelny je nepřerušen. Žáci na distanční výuce mají nárok na dotované obědy a mohou je od 14. do 23. 10. 2020 odebírat.
  • Obědy mají všichni žáci odhlášené, v případě zájmu je nutné se přihlásit.
  • Obědy si můžete odebírat (do jídlonosičů, bočním vchodem) od 11,00 hodin do 13,00 hodin. Prosíme žáky, aby se neshromažďovali před školou a dodržovali pokyny krizového opatření vlády!

Ošetřovné

• Rodičům žáků 4. třídy, kteří byli doma v pondělí 12. 10. a v úterý 13. 10., vystaví ošetřovné jejich pediatr (dle informace z KHS Pardubického kraje, územní pracoviště Ústí nad Orlicí).
  • Ostatní rodiče žádám, aby vyčkali s vystavením ošetřovného. Po konzultaci s OSSZ v Ústí nad Orlicí zatím škola ošetřovné nepotvrzuje. Návrh nových pravidel ošetřovného již schválila Vláda ČR, nyní se čeká na podpis prezidenta (ČR). Ošetřovné by se vydávalo na základě čestného prohlášení rodičů.

Podzimní prázdniny

• MŠMT stanovilo odlišnost v organizaci školního roku a prodlužuje podzimní prázdniny o 2 dny.
  • Termín podzimních prázdnin je: od 26. 10. do 30. 10. 2020.
  • Po tuto dobu není realizováno povinné distanční vzdělávání.
  • Žáci nemají nárok na odebírání dotovaných obědů (školní jídelna bude ve dnech 29. – 30. 10. uzavřena).

Mateřské školy

• Obě mateřské školy jsou stále v provozu – beze změn.

It technika

• Zapůjčení notebooků budeme řešit až po skončení karantény (po 19. 10.). Rodiče, kteří měli zájem o zapůjčení, osloví třídní učitelé.
  • Notebooky budou zapůjčovány na základě smlouvy o výpůjčce.

Zahájení prezenční výuky

• Sledujte prosím informace z médií.
  • Předpokládaný návrat do školy: v pondělí 2. listopadu 2020

Bližší a přehledné informace nalezte na stránkách MŠMT.

Vážení rodiče, přejeme Vám pevné zdraví a pevné nervy. Dohlédněte prosím na distanční výuku vašich dětí, která je od 1. 9. povinná.

Stejně tak žádám naše žáky, aby nepodceňovali distanční výuku! Pečlivě se připravujte a studujte dle pokynů Vašich učitelů!

Mgr. Marie Linhartová