Duben v I. oddělení

3.5.2021  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Poslední duben
jako zastara
oslavovat budem
příchod jara.

V záři ohně
možná spatříme
čarodějnic hodně,
my se nebojíme.

Pro dobré lidi
hrozbu neskýtají,
a tak se klidí,
v temnotě si lítají.

V měsíci dubnu jsme konečně mohli přivítat děti ve školní družince. Děti se rotačně střídají. Jednou je skupinka prvňáčků, poté zase skupinka třeťáčků. Za ty dva týdny jsme toho stihli dost. Povídali jsme si o zážitcích dětí, vyráběli jsme úly, lapače, čarodějnice. Chodili jsme na zahradu, prožili příjemné odpoledne s paní Adamcovou, která si pro nás připravila projektový den na téma  Čarujeme s bylinkami. Poslouchali jsme audio pohádky od Boženy Němcové, četli si o Ferdovi a jeho mouchách a nejen to. Děti vypracovávaly pracovní listy s tématikou měsíce dubna. Na Den Země jsme si povídali, co škodí naší planetě a kreslili jsme, co škodí našim lesům. V měsíci květnu nás toho čeká opět mnoho a máme se na co těšit.