Školní kolo v poznávání přírodnin

2.5.2022  PaedDr.Hana Šťovíčková

Ve čtvrtek 28. dubna proběhlo v učebně Přírodopisu školní kolo v Poznávání přírodnin a minerálů s postupem do regionálního kola konaného v České Třebové. Zde naposledy probíhala „poznávačka“ před 3 lety. Jsme moc rádi, že organizátorky opět obnovily tuto oblíbenou přírodovědnou soutěž na ZŠ Habrmanova.

Dobrovolníci z řad botaniků, zoologů a geologů určovali rodové a druhové jméno u 20 exponátů z říše rostlinné nebo živočišné. Obě kategorie mají k přírodninám přiřazeny i z neživé přírody minerály nebo horniny. A kdo nás bude ze 17 účastníků reprezentovat?

ROSTLINY + MINERÁLY

Kat. 6. – 7. třída

1. Verča Dostálová
  2. Nelča Luxová