Regionální soutěž „Poznávání přírodnin a minerálů“ – II. stupeň

20.5.2022  PaedDr.Hana Šťovíčková

V pondělí 9. května 2022 proběhla regionální soutěž v Poznávání přírodnin a minerálů pro II. stupeň. Už několik let pořádá tuto soutěž ZŚ Habrmanova v České Třebové. Celkem 7 dobrovolníků, kteří prokázali své vědomosti ve školním kole, postoupilo do regionálního kola.

Nejúspěšnější žákyní byla Karolína Strnadová v kategorii 8. – 9. tříd. Obsadila skvělé 5. – 6. místo v poznávání rostlin a minerálů ze 30 soutěžících. Ve stejném oboru, ale v mladší kategorii 6. – 7. tříd, získala pěkná místa děvčata Nela Luxová – 18. místo a Veronika Dostálová – 22. místo z celkového počtu 34 soutěžících.

V poznávání živočichů a minerálů v kategorii 6. – 7. tříd uspěli chlapci Adam Chládek – 17. místo a Jakub Krčál – 23. místo z celkového počtu 41 soutěžících.

Srdečně našim přírodovědcům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy 🙂

Lucie Medunová a Hana Šťovíčková