Září I. oddělení

30.9.2022  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Září
Tak, a už je zase září,
slunce ještě pořád září.
Na podzim to nevypadá,
i když občas listí padá.

Je to léto, ale babí!
Pavouci své sítě staví.
A když na ně padne rosa,
rozzáří se i ta vosa.

Máme za sebou měsíc září. Žáčci  – především prvňáčci, si zvykali na nové prostředí a nové kamarády. Během tohoto měsíce jsme se díky seznamovacím hrám poznávali, učili jsme se pravidla, kouzelná slovíčka, s velmistrem E jsme si povídali o zlozvycích a jak se chovat v kině a u zubaře. Venku jsme poznávali okolí školy, bavili se o bezpečnosti nejen při vycházce, ale i na školním hřišti a za farou. Pozorovali jsme změny v přírodě, tvořili ježečky, podzimní koberce, duhové ruce a vymýšleli vlastní vlajky. Závěr měsíce jsme ukončili společnou akcí Zpívá celá družina, která se moc vyvedla a žáci byli moc stateční a pěvecky zdatní. Září bylo barevné jako podzimní padající listí a nadcházející období pro nás má mnoho dalších pestrých aktivit.

Paní vychovatelka a žáci I. oddělení