Leden a únor v I. oddělení

28.2.2023  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Čimčarára, čim, čim, čim

Čimčarára, čim, čim, čim,
že je zima, to já vím.
Moje šaty z peříčka,
profoukala zimička.

Čimčarára, čim, čim, čim,
hodné děti poprosím,
schovávejte drobečky
pro ubohé vrabečky!

Zimní období je za chvíli za námi a na dveře nám klepe pomalu, ale jistě jaro. Ač sněhu moc nebylo, tak jsme si sněhové nadílky aspoň trochu párkrát užili. Venku jsme trávili hodně času. Poznáváme okolí libchavského potoka, poznáváme známé budovy v obci, pozorujeme změny v přírodě. Za farou i na školním hřišti hrajeme různé pohybové hry. Na Tři krále jsme se učili koledu, byli jsme na vycházce na Naučné stezce, zúčastnili jsme se masopustu – všem moc děkujeme, proběhla akce Miss a Missák ŠD. Vyráběli jsme klauny, masky a přáníčka maminkám k MDŽ. Bavíme se o bezpečnosti, staráme se o naše morčátka Arnošta a Perníčka a užíváme si různorodé aktivity jak jen to jde. Zimu už jsme ve družince zrušili a začínáme tvořit jarní obrázky, výrobky apod. Na jaro už se moc těšíme. Čekají nás akce jako Účes roku v ŠD, procházka do Údolí sejfů, Sportovní odpoledne pro rodiče s dětmi, spaní v ŠD apod. Nabídka bude opět pestrá, tak snad nám vše vyjde podle plánů.

Krásné dny Vám přeje paní vychovatelka a žáčci I. oddělení