Den otevřených dveří v 1. třídách

20.4.2023  Mgr.Marie Linhartová

V úterý 18. 4. navštívili naši školu předškoláci z mateřských škol společně s paní učitelkami. Některé děti doprovodili i rodiče.

Nejdříve se zúčastnili výuky v obou 1. třídách. Prváčci předvedli své čtenářské dovednosti a poté všichni společně plnili úkoly zadané paní učitelkami.

Po skončení vyučovací hodiny v 1. třídách jsme se vydali na návštěvu 1. stupně. V každé třídě byli budoucí prvňáčci srdečně přivítáni svými budoucími spolužáky, kteří si pro ně připravili ukázky toho, co dělají ve výuce – hudební a rytmické hry, divadelní představení v angličtině, přednes básniček a sázení rostlinek.

Poslední zastávkou byla školní jídelna, kde na naše hosty čekalo občerstvení a sladká odměna.

Věříme, že si předškoláci návštěvu ve škole hezky užili, a že kromě drobných dárečků od žáků si domů odnesli i hezké zážitky.

Všichni už se těšíme na pondělí 24. 4. a úterý 25. 4., kdy se opět s našimi předškoláky setkáme u zápisu!

Marie Linhartová