Návštěva hudební skupiny Emongo z Konga

15.5.2023  Mgr.Marie Linhartová

Ve čtvrtek 27. dubna navštívila naši školu hudební a taneční skupina Emongo z Konga. Programu se zúčastnili postupně žáci 1. i 2. stupně.

Celý program zahájil pan Paul, který vyprávěl žákům o životě v jeho rodné zemi. Asi největší zajímavostí bylo pro naše žáky to, že v Kongu si musí rodiny za vzdělání platit a kdo nemůže do školy, je smutný, protože nezíská vzdělání. Také nás překvapil počet dětí v jedné třídě – okolo 70 žáků na 1 paní učitelku, kterou žáci na slovo poslouchají. Pokud ne, mohou být ze školy vyloučeni.

Na obrázcích viděli žáci zvířata, která v Kongu žijí. Mezi ně se řadí například okapi. Dále si prohlédli, jak a v čem žijí lidé na vesnici a ve městech.

Ve druhé části programu nám hosté předvedli tradiční tance a písně. Roztančili celou školu, včetně paní učitelek. Myslím, že jsme si vystoupení všichni náramně užili!