Branně vědomostní soutěž POKOS – II. st.

7.6.2023  PaedDr.Hana Šťovíčková

V pondělí 29. 5. 2023 jsme se opět zúčastnili okresního kola branně-vědomostní soutěže POKOS – „Příprava obyvatelstva k obraně státu“. Náš smíšený 6 členný tým byl zastoupen žáky:

Ester Valčíková a Šimon Krejsa – 6. třída

Gabča Velínská a Kuba Krčál – 7. třída

Bára Juřenová a Šimon Adamec – 8. třída

Tuto soutěž vyhlašuje Krajské vojenské velitelství Pardubice a bylo pořádáno ve sportovně rekreačním areálu Mlynářka Sezemice. Pro závodníky zde vojáci připravili 4 disciplíny:

střelba ze vzduchovky na terč

hod granátem na cíl na vzdálenost 15m

člunkový běh

běh na 4 km ve stylu únikové hry (luštění šifer, plnění pohybových úkolů, vědomostní test POKOS zaměřen k heydrichiádě a k tajné operaci Silver A )

Nebylo vůbec jednoduché plnit všechny disciplíny a sladit týmovou spolupráci. Do společného výsledku se započítávaly sportovní výkony všech členů týmu. Nejtěžší byl závěrečný vytrvalostní běh na 4 km, který končil velmi náročným testem.

Letos byla konkurence větší a my jsme vybojovali hezké 8. místo ze 14 družstev.

Děkujeme celému týmu za výbornou reprezentaci naší školy a srdečně mu blahopřejeme ke sportovnímu výkonu!