Adaptační kurz 6. třídy 12. – 15. 9. 2023 Sedmihorky

19.9.2023  Mgr. Lucie Medunová

V pátek jsme se vrátili z adaptačního kurzu a musím říct, že byl velmi povedený.

Počasí ideální, cesta bezproblémová, jídlo dobré a velké, prostřední Českého ráje bezkonkurenční.

Ale hlavními aktéry byli šesťáci. Jeli všichni žáci, což se málokdy stane. Pro třídu je to velmi důležité z hlediska spolupráce, nastavení pravidel i rozvoje důvěry. Žáci neměli mobilní telefony, takže si užili jeden druhého, společných chvil i sportovních aktivit. Každodenní programy organizované místním ekologickým centrem byly nápadité, kreativní, originální i barvité, každý se měl možnost zapojit i něco se naučit.

Programy jsme připravovaly i my s paní učitelkou Kulhavou, zaměřily jsme je na prohloubení spolupráce, empatie a vzájemnému seznámení.

Děkuji všem rodičům za projevenou důvěru (přeci jen nám svěřili na čtyři dny své ratolesti), ale i rychlé zaplacení nákladů. Finančně tento kurz podpořil i Pardubický kraj.

Lucie Medunová, třídní 6. třídy