Přejít na obsah

Úspěch našich atletů ve čtyřboji vesnických škol

26.9.2023  PaedDr.Hana Šťovíčková

Konečně po třech letech jsme mohli uspořádat další ročník Atletického čtyřboje vesnických škol. V pátek 22. 9. jsme přivítali na „umělce“ 4 školní týmy ze Základní školy Dolní Dobrouč, Klášterec nad Orlicí, Brandýs nad Orlicí a Lhoty u Potštejna. Celkem 60 závodníků soutěžilo ve 4 kategoriích. Počasí nám přálo a organizační tým našich deváťáků odvedl skvělou práci.

Mladší děvčata Eliška Krejsová, Ester Valčíková a Viktorie Jeništová vybojovala pěkné 2. místo. A jejich nej výkony? V běhu na 60m získala prvenství Ester časem 9,83 s, ve skoku dalekém zas byla nejlepší ze všech ml. dívek Eliška výkonem 333 cm. Hod míčkem nebyla zrovna naše nejlepší disciplína, ale v běhu na 600m  časem 2:12 min Ester skončila na 2. místě.

V kategorii mladších hochů jsme měli jen 2 zástupce – Matěje Schauera ze 7. třídy a Jakuba Jirucha ze 6. třídy. Klukům to vůbec nevadilo a vybojovali 1. místo. Matěj dokázal získat prvenství hned ve třech disciplínách. V běhu na 60 m a to časem 8,76 s, v hodu míčkem výkonem 43,16 m a ve skoku dalekém 378 cm. Jen v běhu na 800m časem 2:58,7 min byl jeho výkon na čtvrtém místě 🙂 Kubovi se nejvíce podařil skok daleký 347 cm a vytrvalostní běh časem 3:12,5 min.

Mariánka Prausová, Gabriela Velínská a Nela Zigmundová dokázaly vybojovat 1. místo ve starších děvčatech. V běhu na 60 m Gabča dosáhla svým výkonem druhého času 9,6 s a Nelča zaběhla za 9,67 s. Ve skoku dalekém zabodovala Gabča s 338 cm a Nelča 336 cm. Zvláště vydařen byl vytrvalostní běh na 800m, kde dokázala získat nejvíce bodů Mája časem 2:53,7 min a hned za ní Gabča 2:55,3 min. Což rozhodlo o jejich prvenství 🙂

Nejvíce bodů a tudíž 1. místo vymakali naši starší kluci Kuba Kalous, Dan Cindr a Šimon Adamec. A zde jsou jejich nej výkony. V běhu na 60 m exceloval Dan časem 8,21 – nejrychlejší atlet závodu a třetí čas získal Šíma 8,4 s. Kuba už nemohl bodovat, ale jeho čas 8,52 s by na pátém místě:) Nejdelší skok měl opět Dan 487 cm, hned po něm Šíma 452 cm. Ve vrhu koulí dosáhl druhého nejlepšího výkonu v této kategorii Šíma 955 cm, krásný vrh:) Dan zabodoval výkonem 870 cm. Ve vytrvalostním běhu na 1 km měl třetí nejlepší čas Kuba 3:26,9 min a dále bodoval Dan časem 3:33,1 min.