Vaření s panem šéfkuchařem

22.10.2023  Ing.Lenka Řehounková

Dne 18.10.2023 se uskutečnilo ve školní jídelně vaření s panem šéfkuchařem Karlem Ščučkou, který má 25 let praxe v oboru kuchař, z toho 12 let praxe ve školní jídelně a roční praxi v nemocnici Litomyšl. Mimo jiné prošel školícím centrem u Zdeňka Pohlreicha – zaměřené na školní jídelny.
Od brzkého rána probíhaly v naší školní jídelně přípravy na polední menu pod vedením pana šéfkuchaře. Naše paní kuchařky měly hodně napilno, aby se vše časově stihlo, neboť ručička na hodinách velice rychle ubíhala.
Vše dopadlo na výbornou a všech 320 porcí bylo pro naše strávníky připraveno k výdeji. Pan kuchař byl přítomen u výdeje a žáci měli možnost se s ním i v jídelně vyfotit.
A jaké menu bylo připraveno ? Polévka kukuřičný krém s popcornem, Hlavní chod : Moravský vrabec, zelí z červené řepy, farmářské halušky; Dezert : Jablkový moučník zdobený tvarohem a mandarinkou
Odměnou šéfkuchaři i školním kuchařkám byly spokojené tváře strávníků.