TECHNOhrátky ve Vysokém Mýtě – 8.třídy

17.1.2024  PaedDr.Hana Šťovíčková

Hned úvodem chceme poděkovat SŠ technické VM za uspořádání TECHNOhrátek, které se konaly 17. ledna 2024. Dále pak paní ředitelce Jitce Jiskrové a vedení školy za zrealizování náročného programu pro 11 týmů ze ZŠ.

Z naší školy bylo vybráno 15 žáků z 8. tříd, kteří měli  zájem poznat obory autolakýrník, automechanik, čalouník, karosář, mechanik strojů a zařízení, nástrojař, opravář zemědělských strojů, počítačová grafika ve strojírenství, strojní mechanik (zámečník). Po slavnostním zahájení jsme se zúčastnili praktických ukázek těchto oborů a ještě v nich soutěžili:

 Všestranné technické dovednosti
 Elektronika
 3D tisk
 Automobily
 Kreativita (3D pero, čalounění)
 Dílenské dovednosti (lakovna, kovoobrábění)

Naši chlapci byli velmi zruční a nakonec, jak sami vidíte na fotografii, s napětím očekávali na vyhlášení prvního místa. Vyhrál tým ze ZŠ Brandýs nad Orlicí a my jsme skončili na 2. místě 🙂

Na závěr jsme si v tělocvičné zahráli zábavnou hru Hej ty, víš to?! V ní jsme obsadili 5. místo.