Začátek roku v prvním oddělení

29.2.2024  lic. Pavlína Vítková,Dis.
Vrána
Přiletěla vrána, sedla na trní.
Přiletěla druhá, sedla vedle ní.
A ta třetí na špičku, zazpívala písničku:
„Vráno, vráno, poleť k nám,
já ti něco nachystám.
Trochu hrachu, trochu krup,
přileť vráno, dupy, dup.“

V prvních měsících v roce jsme si sněhu opět moc neužili, ale chodili jsme na procházky a do tělocvičny. V lednu jsme šli přikrmit zvěř a vyšli na větší procházku. Krmili jsme ptáčky a nosili jim různé pochutiny, které jim moc chutnají, jelikož jsou krmítka často a rychle prázdná. Bavili jsme se o našem zdraví, četli si pohádku o vitamínech, vyráběli jsme lékárničku a zjišťovali jsme, co do ní patří a nepatří. Žáci si tvořili vlastní puzzle, vytvářeli valentýnská přání a zdobili družiny do karnevalových barev. Žáci také vystoupili na obecním Masopustu – básničky i písničky se jim moc povedly a děkujeme všem za účast. Relaxovali jsme, cvičili jógu s Arťánkem a seznámili jsme se s cviky na uvolnění. Zpívali jsme a díky večerníčkovému odpoledne jsme si i zasoutěžili. Teď už se těšíme na jaro a jarní tvoření a s ním i první teplé sluníčkové paprsky.

Paní vychovatelka a žáci I. oddělení